Kredyt Hipoteczny-wiecej

Zakup nieruchomości z oszczędności czy z Kredytu Hipotecznego? Dom, mieszkanie, rozbudowa domu, działka. To fundamentalne dobra, zdecydowana większość ludzi nabywa dzięki kredytowi hipotecznemu. Kredyt pod zabezpieczeniem hipotecznym – najczęściej na zakup nieruchomości, jest najtańszym kredytem ze wszystkich pożyczek oferowanych przez banki a każdy z nas i tak płaci za czynsz i odstępne za wynajmowane mieszkanie…

< Dlatego korzystniej wziąć kredyt hipoteczny i spłacać swoje przysłowiowe „cztery ściany“ w wygodnych i stałych ratach, dzięki czemu możemy inwestować we własny kapitał.

Czy często wyobrażasz sobie, jak urządzasz grilla dla całej rodziny i znajomych u siebie w ogródku?
Ile razy zdarzyło Ci się marzyć o własnym domu lub mieszkaniu?

Jak urządzisz swoje własne gniazdo?
Nie czekaj do starości na własny dom, należy Ci się już teraz a kredyt hipoteczny, urzeczywistni Twoje pragnienia!
Pomimo ogólnoświatowego kryzysu, który obniżył ceny mieszkań i działek budowlanych, wciąż jednak nie możemy pozwolić sobie na zakup nieruchomości z oszczędności, chyba, że oszczędzamy przez 30 lat i wówczas podejmujemy decyzje o jej zakupie. W tym momencie warto zastanowić się czego tak na prawdę chcemy, ponieważ mamy dwa warianty.

Pierwszy wariant to oszczędności gromadzone przez około 20 do 30 lat i zakup nieruchomości z własnych środków – rozwiązanie jest o tyle problematyczne, że przez około 30 lat płacimy czynsz i odstępne – tracimy pieniądze, Wprowadzamy się do naszego wymarzonego domu w momencie gdy już nasze dzieci są dorosłe a całe życie gnietliśmy się w wynajmowanym mieszkaniu. Plusem jest fakt, że nie płacimy odsetek w banku.

Rozwiązanie jest dobre dla osób, które planują spokojną starość we własnym mieszkaniu.

Drugi wariant to wzięcie kredytu hipotecznego i od razu mieszkać w swoim domu. Rozwiązanie zapewnia nam inwestowanie we własny kapitał – nie płacimy czynszu i odstępnego. Nabywamy nieruchomość w młodym wieku, dzięki czemu możemy zaplanować ile chcemy pokoi dla dzieci lub gości. Jeśli dom okaże się za duży w momencie gdy nasze dzieci zaczną dorosłe życie, nieruchomość zawsze możemy sprzedać z zyskiem i zmienić na mniejszą. Oczywiście przy wyborze tego rozwiązania, musimy wybrać dobry kredyt hipoteczny i mieć świadomość, że prze 20 lat comiesięcznie zobowiązujemy się do spłaty raty.

Prawie każdy bank oferuje kredyt hipoteczny dlatego ofert jest bardzo dużo. Jeśli nie jesteśmy osobami znającymi się na produktach finansowych najlepszym rozwiązaniem jest nawiązanie kontaktu z doradcą finansowym ponieważ zaoszczędzimy swój czas i będziemy mieć pewność, że wybraliśmy najlepszą ofertę dla nas. Przy wyborze kredytu hipotecznego doradca ma tą przewagę, że nie jest przedstawicielem jednego banku, przez co może zaproponować nam całe spektrum ofert pożyczek na zakup nieruchomości.
Skontaktuj się z naszym doradcą finansowym!

Czym jest Kredyt Hipoteczny?
Kredyt Hipoteczny to pożyczka pieniężna – najczęściej na zakup nieruchomości, gdzie zabezpieczeniem pożyczki jest nieruchomość. Bank użycza nam chwilowo wolne środki na ściśle określony cel – zakup mieszkania, budowa domu, rozbudowa domu. Jest to wygodna forma nabywania nieruchomości ponieważ już w młodym wieku można stać się właścielem domu. Istnieje również inny rodziaj kredytu hipotecznego, pożyczka hipoteczna, która polega na tym, że bank pożycza nam pieniądze na dowolny cel lecz zabezpieczeniem jest nasza nieruchomość. Kredyt hipoteczny różni się od kredytu gotówkowego tym, że zawiera się go na zdecydowanie większe sumy pieniędzy – od 100.000 zł a oprocentowanie jest zdecydowanie niższe – około 8 %. Kredyt hipoteczny jest kredytem tługoterminowym ponieważ kredytowanie może trwać nawet do 360 miesięcy. Pomiędzy Bankiem – Pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą podpisywana jest umowa o charakterze cywilnoprawnym.

Pamiętajmy zawsze, że aby bank udzielił nam kredytu hipotecznego, musimy spłeniać jego warunki. Nie ma jednego przepisu regulującego przyznawalność kredytu hipotecznego. Są to wymogi wewnętrzne banku i nawet jeśli w jednym banku nie udzielą nam kredytu to w cale nie oznacza, że w drugim go nie dostaniemy. W związku z tym, wygodniej dla konsumenta jest porada u doradcy finansowego ponieważ bieganie od banku do banku jest męczące, stanie w kolejkach uciążliwe a czas, który poświęcimy na zapoznanie się z różnymi ofertami będziemy liczyć w godzinach. Do tego można sobie jeszcze zaszkodzić a to z powodu Biura Informacji Kredytowej. Każdy bank prześle do BIK-u informacje, że złożyliśmy zaptyanie o kredyt hipoteczny a BIK nadmiar takich zapytań traktuje negatywnie i obniża naszą wiarygodność w swoich archiwach.
Pozytywna ocena BIK jest wymagana podczas zawierania umowy na kredyt hipoteczny. Bank również będzie chciał abyśmy wykazali swoje dochody. Przy staraniu się o kredyt hipoteczny musimy już mieć sprecyzowaną nieruchomość. Do kosztów jakie musimy ponieść podczas zawierania umowy na kredyt hipoteczny to:
• Prowizja bankowa
• Ustanowienie hipoteki (wpisem w księdze wieczystej prowadzonej przez sąd)
• Koszty notarialne
• Założenie księgi wieczystej dla nieruchomości jej nie posiadających lub przy wydzieleniu odrębnego lokalu w nieruchomości
• ubezpieczenie od zdarzeń losowych z cesją praw z polisy na bank kredytujący (niezbędna w całym okresie kredytowania w odróżnieniu od ubezpieczenia kredytu – tylko do momentu ustanowienia hipoteki)
Ubezpieczenie na życie z cesją na rzecz banku (coraz częściej i chętniej stosowane przez banki)
Decyzja o wzięciu kredytu hipotecznego jest ważną decyzją i nie należy się z nią śpieszyć. Można powiedzieć, że jest to decyzja na całe życie ponieważ zdecydowanie zmienia życie ludzi i to zmienia na lepsze, umożliwiając życie na własnym!

Kontakt

    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Telefon Kontaktowy


    *Klikając WYŚLIJ akceptujesz Regulamin.